- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Pulverize Machine
Pulverize Machine
Offering you a complete choice of products which include besan making machine and stainless steel pulverize machine.
Besan Making Machine
Get Latest Price
Product Details:
| Capacity | 30 Kg/hr |
| Operation Mode | Automatic |
| Motor Power | 3 HP |
| Usage/Application | Domestic |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Power Consumption | 3 kwh |
| Voltage | 220 V |
| Warranty | No Warranty |
| Stone Size | 12 inch |
| Country of Origin | Made in India |
- Capacity30 Kg/hr
- Operation ModeAutomatic
- Motor Power3 HP
- Usage/ApplicationDomestic
- Material of ConstructionStainless Steel
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Stainless Steel Pulverize Machine
Product Price: Rs 52,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220-240 V |
| Surface Finished | Color Coated,Polished |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback