- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Pneumatic Conveyors
Pneumatic Conveyors
We are a leading Manufacturer of stainless steel pneumatic conveyors and pneumatic conveying system from Navi Mumbai, India.
Stainless Steel Pneumatic Conveyors
Product Price: Rs 50,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220-240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Surface Finished | Color Coated,Polished |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pneumatic Conveying System
Product Price: Rs 45,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity(Ton/hr) | 1 Ton/hr |
| Material | Stainless Steel |
| Product Type | Conveying System |
| Power | 2 HP |
| Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback